AUF i Oppland

Søk på siden


Ikke for sent å melde seg på Utøya!

utya.jpgHar du lyst til åvære med på Utøy-leiren, men ikke meldt deg på enda? Det er enda ikke for sent! Trykk les mer og les mer om hvordan du melder deg på, og få litt praktisk informasjon om leiren.

 

Årets store høydepunkt varer fra onsdag 14 til søndag 18 juli. For de som ikke har vært på Utøya før, er Utøya AUFs egen øy, der AUF har sommerleir hver sommer, og hit kommer 700 AUFere i alderen 13-30 år.

Utøya er sol, sommer, bading, kvelder rundt leirbålet, grilling, Jens Stoltenberg, fotballturnering, praktiske og politiske verksteder, volleyballturnering, masse hyggelige mennesker å bli kjent med, og det er kåret til Norges beste sjekkested av Dagbladet. Det blir også konserter, bading og masse tid til å sole seg og få nye venner.

På Utøya bor alle i telt, men dersom man har en god grunn for å ikke bo i telt, kan man søke om inneplass. Dersom man ikke har telt, ordner vi så man har noen å sove i telt sammen med. Utøya er ett helt alkoholfritt arrangement. Dersom man har spesielle behov i forhold til mat, må man si ifra om dette. Kan man ikke være der hele leirperioden, kan man gjerne være der en dag eller to, men da må det sies i fra om ved påmelding. Hvis man er over 18, kan man også melde seg på arbeidsgjeng og jobbe noen timer hver dag mot at man får oppholdet på øya helt gratis, og dette må også sies i fra om dette ved påmelding. Utøya-leiren koster 600kr for alle Opplands medlemmer, og man får mat på øya! Frokost, middag og kveldsmat blir servert hver dag. Det er også muligheter for å kjøpe vafler i vaffelteltet, og kiosk-varer i kiosken.

Utøya i år blir helt fantastisk, og det er ingen grunn til ikke å melde seg på. Meld deg på ved å sende en mail til Denne epostadressen er beskyttet mot programmer som samler epostadresser, du må slå på Javascript for å kunne se den. Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser, så du må slå på Javascript for å kunne se den. Når du melder deg på må du skrive 1. navn, 2. fødselsår, 3. lokallag, 4. om du har spesielle matbehov som for eksempel vegetar, halal eller allergier, 5. om du vil søke om inneplass, 6. telefonnummer og 7. om du skal være der hele tiden eller bare noen dager. Det er ikke nok å være attending på facebook, du MÅ melde deg på på mail.

Lurer du på noe om Utøya, har du litt lyst til å dra men er usikker, eller syns foreldrene dine dette høres skummelt ut? Ring fylkessekretær Elisabeth på telefon 48051108 eller send en e-post til Denne epostadressen er beskyttet mot programmer som samler epostadresser, du må slå på Javascript for å kunne se den.  

 Facebookevent: http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=324309413963&ref=ts

 

Polls

Vil du på landsmøtet til AUF i oktober?
 

Her finner du oss

  

twitter-logo.jpg

facebook-logo.jpg  

Arbeidernes Ungdomsfylking. PB 8863, Youngstorget, 0028 Oslo. Tlf: 22 39 61 40 Faks: 21 55 55 92 E-post auf@auf.no
Alt innhold pŒ disse sidene tilh¿rer Arbeidernes Ungdomsfylking (AUF) og kan ikke benyttes uten samtykke